Gdzie kupić mieszkanie niedaleko centrum Krakowa?

Kraków słynie nie tylko z bogatej oferty kulturalnej czy rozrywkowej. Uchodzi za miasto studenckie ze względu na liczne uczelnie wyższe, w tym najstarszą w Polsce, ale równie chętnie zjeżdżają tu biznesmeni i przedsiębiorcy. Jak znaleźć swoje miejsce do życia w stolicy Małopolski? Jeśli zależy Ci na sprawnym dojeździe do centrum lub jest to niezbędne ze względu na pracę czy studia, weź pod uwagę kilka poniższych dzielnic!

Grunt to szybka i sprawna komunikacja

W Krakowie nie znajdziesz metra, ale mimo tego mieszkańcy nie narzekają na komunikację miejską. Autobusy czy tramwaje dojeżdżają nawet w najodleglejsze zakątki miasta, choć czas podróży jest mocno uzależniony od lokalizacji. Jeśli nie chcesz dojeżdżać do Starego Miasta dłużej niż 20 minut, mieszkania szukaj np. na:

  • Bronowicach,
  • Krowodrzy,
  • Grzegórzkach,
  • Dębnikach,
  • Czyżynach.

To szansa na znalezienie nowoczesnego i wygodnego mieszkania w nowym budownictwie.  Wszystkie te atuty nie muszą przy tym wiązać się z wszechobecnym betonem, z którym często kojarzone są współczesne inwestycje deweloperów. Kraków to zielone miasto i firmy takie jak EkoPark postanowiły wykorzystać tę cechę. Wystarczy spojrzeć choćby na inwestycję VIDO tuż przy Parku Lotników.

Mieszkanie w dużym mieście musi dawać Ci odpocząć!

Jeśli chodzi o Kraków–Czyżyny, mieszkania powstają tu z myślą o najważniejszych potrzebach mieszkańców, takich jak cisza, spokój, bliskość natury, ale i komfort życia. Sama lokalizacja jest atrakcyjna nie tylko ze względu na bliskość licznych linii tramwajowych czy autobusowych, ale także pobliskie tereny zielone, obiekty rozrywkowe (jak Tauron Arena) czy rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa.

Nawet jeśli cenisz sobie atuty miasta, w którym dużo się dzieje, mały domowy azyl pomoże Ci efektywnie wypocząć i nabrać sił do wyzwań każdego kolejnego dnia. Z taką myślą deweloperzy działają także w innych wspomnianych lokalizacjach. Nowoczesne apartamenty są przestronne, jasne i funkcjonalne.

W takim budownictwie szczególnie docenia się balkony czy tarasy, które usytuowane w sąsiedztwie parku czy skweru stanowią ich naturalne przedłużenie, zwłaszcza jeśli zadbasz o odpowiednią aranżację takiej przestrzeni. To niewątpliwie sprzyja wyciszeniu i znalezieniu czasu dla siebie i swoich bliskich w pełnej harmonii.