Jakie są rodzaje kryptowalut i co musisz o nich wiedzieć?

Coraz to trudniej jest poznać, czy też spotkać osobę, która nie słyszała nigdy o tak zwanym bitcoinie. Rozpoznawalność tych wirtualnych aktywów pozostaje stosunkowo niska. Jednak te bardzo ważne takowe coiny i wiele to innych cyfrowych walut i ich różne rodzaje są w stanie wymienić wiele, ale jednak te głównie ci, którzy tylko i wyłącznie na bieżąco śledzą takowy rynek kryptowalut. Jeżeli nie zaliczasz, się do takowych osób, czy też po prostu chcesz lepiej poznać ów rynek, jak i zrozumieć poszczególne typy kryptowalut. To ten cały artykuł jest dla Ciebie.

Mnóstwo jednakże takich osób nazywa je kryptowalutami wszystkie takowe instrumenty notowane na takich giełdach. To szczególnie nie powinno nikogo zdziwić, ponieważ w takie sferze inwestycyjnej nie wystąpią pomiędzy nimi duże różnice. Kluczowy jednakże jest ów fakt, iż poszczególne te cale aktywa cyfrowe podlegają tej samej regule ów handlu i codziennej jej wycenie. Kursy, jak i ich ceny są kształtowane pod wpływem tak zwanej „gry sił” wpływa na to też popyt czy podaż. Mogą zostać analizowane przy pomocy takich narzędzi jak: Wskaźniki czy też narzędzia do takowej analizy technicznej.

Główne rodzaje kryptowalut.

Pierwsze takowe projekty i płatności pojawiły się dość wcześnie, dlatego, że w latach 90 XX wieku. Jednakże powszechnie przyjmuje się, że ich data powstania jest na 2009 rok. Bitcoin to jedna właśnie z takich kryptowalut dał jej początek. Do dziś ta kryptowaluta zostaje najbardziej znaną, jak i najważniejszą walutą cyfrową na całej giełdzie. Potwierdza to, chociaż jego całkowita kapitalizacja rynkowa, podczas której w ów latach wynosi aż od ok. 40 do 70 proc. całego rynku.

Są to bardzo dobre wyniki, ponieważ trzeba liczyć inne kryptowaluty, które powstały a ich szacowana wartość wynosi ponad kilka tysięcy takich wirtualnych aktywów.

Jest to jedna z najbardziej znanych walut, przez wiele lat zaczęły powstawać nowe wirtualne aktywny, które są bardzo podobne do ów bictoina. Niestety są to tylko w niewielkim stopniu i nie mogły stanowić dużej konkurencji. Wszystkie takowe znane Ci cyfrowe waluty możesz nazwać je ów kryptowalutami, ponieważ powstały one już po bitcoinie, ale jak sam się możesz domyślić jest, to duże uproszczenie.

Popularne kryptowaluty w 2022 roku.

Warto jednakże zauważyć, iż w tych latach 2020 a 2022 doszło do bardzo to dużych takowych przetasowań w całej to czołówce tych jednych z najważniejszych, jak i najbardziej popularnych kryptowalut. Wspomniane już wyżej bitcoiny, wciąż trzymają się bardzo wysoko, ale dołączyło do nich cała masa nowych i innych perspektywicznych projekt. Są to takie jak:

– Polkadot (DOT).

– Chainlink (LINK).

– Cardano (ADA).

A też i wiele więcej aktywów. Mogliśmy w tych latach też zauważyć również boom na ów kryptowaluty, które zaczęły przyciągać mnóstwo inwestorów. Jednak jedną z najbardziej z zawrotnych karier zrobił to bez wątpienia dogecoin (DOGE), który swoimi nowymi tweetami rozsławił sam ELon Musk.