Największe kary nałożone przez Komisję ds. Hazardu

grzywna

Hazard to bez wątpienia jedna z najbardziej regulowanych działalności biznesowych na świecie. Mimo że organy regulacyjne, przepisy i wymagania dotyczące zgodności mogą różnić się w zależności od jurysdykcji, powszechnie wiadomo, że kary na zakłady mogą obejmować dożywotnie zakazy i wycofanie licencji, grzywny finansowe, a nawet długie kary więzienia dla sprawców.

Przestrzeganie przepisów ustawowych i wykonawczych jest nie tylko dobrą praktyką, ale ma również ogromne znaczenie dla operatorów gier hazardowych i firm, jeśli chodzi o zapewnienie, że ich działalność pozostanie sprytna i rozsądna.

Zobaczmy zatem, jak wyglądają największe kary, jakie kiedykolwiek nałożono na firmy hazardowe.

Skybet – 1 000 000 GBP

Skybet został ukarany przez Komisję ds. Hazardu w kwietniu 2018 roku. Firma otrzymała grzywnę w wysokości 1 008 600 GBP.

Dlaczego Skybet ukarano grzywną?

Komisja dowiedziała się, że firma hazardowa trzykrotnie naruszyła przepisy dotyczące hazardu. Przez swoje awarie techniczne pozwoliła 736 samowykluczonym graczom otworzyć zduplikowane konta i kontynuować ich uzależniającą działalność hazardową w okresie od listopada 2014 do listopada 2017.

Firma wysłała również materiały marketingowe za pośrednictwem wiadomości tekstowych, e-maili i aplikacji na smartfony, które dotarły pod adresy około 50 000 samowykluczonych graczy. Jakby tego było mało, Skybet nie zwróciła też wydatków prawie 37 000 graczy po zamknięciu ich kont.

32Red – 2 000 000 GBP

Po zbadaniu transakcji firmy z pojedynczym klientem w okresie od listopada 2014 r. do kwietnia 2017 r. Komisja ds. Hazardu nałożyła na 32Red grzywnę w wysokości 2 milionów funtów.

Dlaczego 32 Red ukarano grzywną?

Firma nie wywiązała się ze swojej odpowiedzialności społecznej, pozwalając wspomnianemu klientowi zdeponować 758 000 funtów bez należytych kontroli ani nie zadając żadnych pytań. 32Red nie wywiązała się również z obowiązku przeciwdziałania praniu pieniędzy, nie badając ani nie kwestionując źródła bogactwa klienta.

Gala Interactive – 2 300 000 GBP

W listopadzie 2017 roku Gala Interactive, która jest częścią Ladbrokes Coral, została ukarana grzywną w wysokości 2,3 miliona funtów.

Dlaczego Gala Interactive ukarano grzywną?

Firma nie kontrolowała zachowań związanych z hazardem. Grzywna dotyczyła dwóch graczy, którzy ukradli, uprawiali hazard i stracili między sobą 1,3 miliona funtów. Grzywna ta została wykorzystana na spłatę tych graczy, którym obaj hazardziści ukradli pieniądze. Dzisiaj obaj odsiadują długie wyroki więzienia. Natomiast pozostały milion funtów wykorzystano na sfinansowanie badań nad uzależnieniem od hazardu.

William Hill – 6 200 000 GBP

Firma William Hill została ukarana grzywną w marcu 2018 r., otrzymując karę w wysokości 6,2 miliona funtów, narzuconą przez branżowy organ regulacyjny.

Dlaczego William Hill ukarano grzywną?

Firma, uważana za jedną z wiodących witryn hazardowych w branży, nie zapobiegła praniu brudnych pieniędzy, narażając na ryzyko swoich graczy. Komisja ds. Hazardu odkryła, że ​​przez ponad dwa lata William Hill nie zauważyła ani nie zgłosiła namacalnych oznak problemów z hazardem wśród swoich klientów, łamiąc tym samym przepisy dotyczące odpowiedzialności społecznej.

Komisja potwierdziła również, że William Hill pozwoliła ponad 10 graczom na zdeponowanie środków związanych z przestępstwami kryminalnymi, łamiąc tym samym przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy.

888 – 7 800 000 GBP

W sierpniu 2017 roku Komisja ds. Hazardu nałożyła na firmę 888 grzywnę z rekordową kwotą w wysokości 7,8 miliona funtów.

Dlaczego 888 ukarano grzywną?

Ta ogromna grzywna została nałożona na 888 za brak ochrony wrażliwych klientów hazardowych oraz za „poważne wady” w procedurach odpowiedzialności społecznej. Komisja ds. Hazardu wskazała, że ​​firma, dzięki możliwej do uniknięcia awarii technicznej, pozwoliła 7000 graczom, którzy wcześniej się samowykluczyli, na kontynuowanie gry na prawdziwe pieniądze.

Komisja regulacyjna zauważyła, że ​​888 pozwoliła wpłacić aż do 3,5 miliona funtów w okresie 13 miesięcy u jednego gracza, który został zidentyfikowany jako nałogowy hazardzista. A do tego pozwoliła mu postawić 1,3 miliona funtów. Wspomniany gracz ukradł nawet 55 000 funtów od swojego pracodawcy, aby sfinansować swoje sposoby na hazard i obstawiać do czterech godzin dziennie!

Według komisji część grzywny zostanie przeznaczona na zwrot 3,5 miliona funtów graczom, którzy samowykluczyli się z hazardu, a kasyno online i tak pozwoliło im na grę. Z kolei 62 000 funtów otrzyma pracodawca, któremu skradziono pieniądze. Natomiast pozostałe 4,25 miliona funtów zostanie przeznaczone na sfinansowanie projektu społecznego, którego zadaniem będzie wspieranie graczy w rozwiązaniu problemów z hazardem.